Klubinformációk

Mi a Rotary?

A Rotary a világ legnagyobb tekintélyű civil szervezete, amelyben különböző foglalkozású emberek készek önkéntes, humanitárius szolgálatot vállalni. Szakmai és magánéletükben magas etikai alapelveket követnek. Arra törekednek, hogy a világban terjedjen a megértés és a jószándék. Baráti klubösszejöveteinken ezeket az ideálokat ápoljuk!

A Rotary célja segítőkészség a mindennapi életben
„Service Above Self“.

A Rotary ezt a célt a következő utakon igyekszik elérni:

1. a barátság ápolásával, amely alkalmat ad hasznosnak bizonyulni mások számára,
  2. a magán- és hivatásos életben a magas etikai alapelvek, valamint minden, a közösség számára hasznos tevékenység értékeinek elismerése által,
  3. valamennyi rotarista felelősségteljes magán, hivatásbeli és nyilvános tevékenységének támogatásával,
  4. a jószándék ápolásával, amely a népek közötti megértést és békét szolgálja olyan tevékeny emberek világközössége által, akiket a segítőkészség ideálja egyesít.

A Négy Kérdés Próba

A Rotaryban az emberek közötti kapcsolatokban a magas etikai alapelvek alkalmazásának és betartásának bevált mércéje a négy kérdés próba:

1. Igaz-e?
  2. Tisztességes-e minden érintett számára?
  3. Elősegíti-e a barátságot és jóakaratot?
  4. Javát szolgálja-e minden érintettnek?

Az alapítók céljai 5 elvben kerültek összefoglalásra, ez a szolgálat 5 útja:

1. a klubszolgálat, ami építi a barátságot,
  2. a hivatásszolgálat, amely kötelez a feddhetetlen szakmai életre,
  3. a közösségi szolgálat a rászorulók ás hátrányos helyzetűek megsegítése érdekében,
  4. a nemzetközi szolgálat a tolerancia és a nemzetek közötti béke érdekében,
  5. az új nemzedék szolgálat a fiatalok nevelése, teljesítményeinek elismerése érdekében.